W skład zespołu Ośrodka Psychoterapii Humanistycznej wchodzą psychoterapeuci, trenerzy i superwizorzy pracujący w podejściu humanistycznym i egzystencjalnym, korzystający również z dorobku innych perspektyw: systemowej, psychoanalitycznej, poznawczo-behawioralnej, postmodernistycznej.
Wszyscy członkowie zespołu ukończyli całościowe – kilkuletnie szkolenia specjalistyczne w uznanych polskich i międzynarodowych instytucjach szkolących psychoterapeutów, posiadają certyfikaty psychoterapeutyczne i superwizorskie lub są aktualnie w procesie ich uzyskiwania.
Pedagog, psychoterapeutka, specjalistka terapii uzależnień
Ukończyła studia pedagogiczne w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji na Uniwersytecie Warszawskim oraz: Podyplomowe Studium Socjoterapii, Studium Terapii Uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie, Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie, Szkołę Psychoterapii Humanistycznej (rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne) w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA.
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w obszarze udzielania pomocy psychologicznej m. in. osobom uzależnionym i ich rodzinom. Doświadczenie to zdobywała m.in. w Ośrodku Rehabilitacji Uzależnień i Podwójnej Diagnozy w Otwocku oraz Oddziale Terapeutycznym dla osób uzależnionych w Areszcie Śledczym Warszawa-Służewiec.
Pracowała również jako socjoterapeutka, wolontariuszka w hospicjum i konsultantka w telefonie zaufania.
Aktualnie prowadzi warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców, warsztaty umiejętności społecznych i zajęcia profilaktyczne dla młodzieży.
W Ośrodku Psychoterapii Humanistycznej prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych i młodych dorosłych doświadczających: nadużywania i uzależnienia od alkoholu oraz innych substancji psychoaktywnych, uzależnień behawioralych (hazard, internet, zakupy i inne), trudności związanych z uzależnieniem bliskich osób, zaburzeń nastroju (lęk, depresja), trudności w relacjach z innymi, trudności związanych z akceptacją siebie i problemów dotyczących samooceny.
Kontakt do psychoterapeutki: 604 117 777
Pedagog, psychoterapeutka, socjoterapeutka, superwizor socjoterapii
Ukończyła studia pedagogiczne na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku.
Ukończyła 4-letnie szkolenie w Szkole Psychoterapii (rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne) w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA.
Uzyskała Certyfikat Socjoterapeuty wydany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne w uznaniu kompetencji do prowadzenia i superwizowania socjoterapii. Kwalifikacje socjoterapeutyczne zdobyła w Wyższej Szkole Pedagogiki Resocjalizacyjnej w Warszawie.
Posiada 15-letnie doświadczenie w udzielaniu pomocy psychologicznej młodzieży i młodym dorosłym w formie indywidualnej interwencji kryzysowej oraz prowadzenia grup socjoterapeutycznych. Od 2008 roku pracuje jako socjoterapeuta w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 2 „KĄT” w Warszawie.
W swojej pracy jako psychoterapeuta kieruje się założeniami psychoterapii humanistycznej, której rdzeń stanowi przekonanie, że każdy człowiek jest wyjątkowy i ma potencjalne zdolności zdrowego, twórczego rozwoju.
Posiadane certyfikaty:
W Ośrodku Psychoterapii Humanistycznej prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz superwizję socjoterapii.
Kontakt do psychoterapeutki: 501 559 710
Psycholog, psychoterapeuta
Jest absolwentem Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.
Ukończył 4 letnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA (rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne). Jest również absolwentem Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku INTRA.
Ukończył 3 poziomowe szkolenie pracy z parami metodą terapii skoncentrowanej na emocjach (EFT-C) prowadzone przez certyfikowanego nauczyciela tej metody w Ośrodku Intra.
Od 2006 roku zajmuje się świadczeniem pomocy psychologicznej osobom dorosłym. Prowadzi psychoterapię indywidualną oraz terapię par.
Pracuje w podejściu humanistycznym, doświadczeniowym. Szczególnie bliskie jest mu podejście terapii skoncentrowanej na osobie Carla Rogersa. Korzysta też z podejścia skoncentrowanego na emocjach (EFT).
Pomaga osobom, które przeżywają trudności w ważnych dla siebie relacjach, które czują się zagubione i utraciły poczucie sensu i celu w życiu. Posiada również kilkuletnie doświadczenie pracy z osobami doświadczającymi przemocy.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Doświadczeniowej i Edukacji Społecznej Stowarzyszenie INTRA.
Swoją pracę poddaje systematycznej superwizji u certyfikowanych superwizorów PTP.
Prowadzi psychoterapię również w języku angielskim.
W Ośrodku Psychoterapii Humanistycznej prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych. Prowadzi psychoterapię również w języku angielskim. Pomaga osobom, które cierpią z powodu: doświadczania przemocy, depresji, kryzysu życiowego, lęku, trudności w ważnych dla siebie relacjach.
Kontakt do psychoterapeuty: 507 979 111
—————————————————–
Psychologist, psychotherapist
A graduate of University of Social Sciences and Humanities in Warsaw. He accomplished a 4 year psychotherapeutic training in INTRA Psychology and Education Centre ( approved by Polish Psychological Association ). He has also finished a 1 year Course of Psychological Workshop and Training.
He has 10 years of experience in a field of psychological help and counselling. He has been working with individuals, pairs and groups. In his work he combines Carl Rogers’s approach and Emotion-focused Therapy (EFT).
He works with adults and adolescents who deal with: depression, anxiety, life crisis, conflicts in important interpersonal relationships.
—————————————————–
Psycholog kliniczny, psychoterapeuta, superwizor, nauczyciel zawodu psychoterapeuty
Od 1995 roku prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych. Od 2009 roku superwizuje psychoterapeutów pracujących w nurcie psychoterapii humanistycznej, humanistyczno-egzystencjalnej, Gestalt. Ukończył całościowe szkolenie w psychoterapii Gestalt oraz szkolenie superwizorskie. Oba szkolenia akredytowane przez EAGT.
W latach 1998-2010 związany z Grupą Synapsis. W latach 1999-2002 jako członek i prezes pierwszego zarządu Grupy Synapsis sp. z o.o. koordynował i zarządzał tworzeniem struktur organizacyjnych spółki.
W latach 2017-2020 członek Komisji ds. Akredytacji i Certyfikacji Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt.
Aktualnie współpracuje jako superwizor i nauczyciel zawodu z Instytutem Treningu i Edukacji Gestalt w Rzeszowie, Wielkopolską Szkołą Psychoterapii Gestalt w Poznaniu oraz Ośrodkiem Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra w Warszawie.
W swojej pracy odwołuje się do założeń psychoterapii humanistyczno-egzystencjalnych, akcentujących podmiotowość, świadomość, wolność i odpowiedzialność. Z racji swojego wykształcenia korzysta w szczególności z założeń psychoterapii Gestalt. Inspirują go również teorie relacji z obiektem oraz nurt postmodernistyczny, akcentujący subiektywizm oraz różnorodność.
Zasadniczym aspektem jego warsztatu pracy jest dialog/relacja dialogująca, zakładająca wzajemną wymianę, podmiotowość oraz szacunek dla podobieństw i różnic pomiędzy osobami. Posiadane Certyfikaty:
Na podstawie decyzji Komisji Certyfikatów Psychoterapeutycznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego Marcin Szczygieł może wystawiać rekomendacje superwizorskie osobom ubiegającym się o Certyfikat Psychoterapeuty PTP.
W Ośrodku Psychoterapii Humanistycznej prowadzi psychoterapię indywidualną osób pełnoletnich, superwizję indywidualną, grupową oraz superwizję zespołów.
Kontakt do psychoterapeuty/superwizora: 604 884 929